Berrin Ulutaş Mimarlık projeyi anlatıyor:

Köşebaşı Basın Ekspres Restoran, Wyndham petek hotel giriş katında köşebaşı şubelerinin içerisinde Türkiye’nin ilk VIP restoranıdır. Köşebaşı restoranları geleneksel lezzetlerin modern sunumu ile markalaştıran ve 3 ayrı kıtada şubesi bulunan global bir restoran zinciri. 1000 m2 olan projeyi hayata geçiren mimar Berrin Ulutaş.

İçerisinde bulunan 80 kişilik kendin pişir kendin ye mangalbaşı başı bölümü köşebaşı şubelerinde bir ilk. Giriş kısmında yer alan 25 kişilik bar alanı 100 kişilik VIP salonu restoran bölümü ve 150 kişilik teras alanı ile 355 kişiye hizmet vermektedir.

Etnik dokunuşlarla ocakbaşı kültürünü modern bir dille harmanlayarak yapılmış olan tasarımda 3 ayrı mekan bulunmaktadır. Restoran bölümü, bar bölümü ve ocakbaşı bölümü.

Otelin tam köşe bölümünde yer alan restoran girişinde mermer ve pirinç ağırlıklı bar bölümü özel imalat aydınlatmalar mermer yer zemini ile uyum içerisinde yer alan oturma grupları ve heybetli mermer kolon kaplamaları ile giriş bölümünden itibaren restoranın görkemini bize anlatmakta. Emparador füme mermerin ağırlıklı olarak kullanıldığı mekanda sağ tarafta bakır (tr ilk ) özel tasarım ocakbaşı 8 ayrı loca halinde fındık kabuğu denilen ocakbaşı keyfini misafirlere sunmaktadır. Restoranttaki her bölümde yer alan her mobilya özel imalattır.

Duvarda bulunan seramik işleme restoran için özenle seçilip montajlanmıştır. Bakır renklerinin ağırlıklı olduğu mekanda davlumbazların formu en özel tasarımdır. İl k tasarımda bakır düşünülen davlumbazlar şantiye ilerledikçe mimar berrin ulutasın bakır renge dönmesi ile daha farklı bir hava vermiştir.

Zeminde kumlanmış kaymayı engelleyen mermer ve masif parke tavan ile izdüşümü yaratmaktadır. Mekanda gizli ışık bantları mermer sütun aralarından süzülen LED’ler ile her köşe ayrı ayrı değerlendirilmiştir. Ocak başı masaları özel imalar döküm mermerdir.  Fırın etrafındaki CNC kesim ahşap ve seramik bütünlüğü mekanın en can alıcı bölümüdür.

Restoran bölümü localı tasarlanmıştı. Özel davet ve yemeklerde grup olarak birleştirebilecekleri masalar ve localar birbirleri ile her zaman uyum içerisinde olması için uğraşılmıştır.

Grup yemeklerinin ağırlıklı olduğu restoran bölümünde localarda bulunan resimler restoran sahibinin kızının mekan için özel çalışmalarıdır.

Özel ceviz kaplama masalar turuncu ve füme ağırlıklı sandalye kumaşları ile bütünlük içindedir. Mekanda yaklaşık 5 renk tonu kullanılmıştır. Duvarlar ceviz lambriler ile kaplanmıştır. Yer zeminindeki mermer kolonlarda işlenmiştir. Ve yalancı kolonlar ile localar yapılmıştır. Mekanik ve havalandırma sistemine çok önem verilmiştir.

Türkiye’nin en modern ocakbaşı olan Köşebaşı Basın Expres, Diamond ödülü alan ilk restorandır.

Mekana proje ilerleme aşamasında bir dükkan daha eklenmiştir. Yaklaşık 5 dükkan birleşimi olan restoran müşterilerine en kaliteli hizmeti vermektedir